Co děláme

Kolo pro život

Kolo pro život

Od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího amatérského seriálu horských kol v Evropě, projektu Kolo pro život. “KPŽ” je nejbezpečnější celoroční seriál závodů na horských kolech s nejlepšími službami pro všechny věkové i výkonnostní úrovně účastníků, pro jednotlivce, týmy, rodiny i starší ročníky. Seriálu je každoročně složen z minimálně 15 závodních dní po celé republice s průměrnou účastí přesahující 1500 bikerů. Součástí akcí je i samostatný dětský seriál závodů NOVA Junior Trophy a bohatý celodenní doprovodný program nejen pro děti. Ideální volbou pro začátečníky a hobbíky je rodinná Family jízda – nezávodní vyjížďka s občerstvením a zabezpečenými tratěmi.

Více o závodech

L’Etape Czech Republic by Tour de France

L’Etape Czech Republic by Tour de France

Jednodenní exkluzivní event v silniční cyklistice, který pořádáme pod dohledem agentury A.S.O., pořadatele slovutné Tour de France. Poprvé se tato akce na území ČR uskuteční v roce 2021, dále pak pokračujeme vždy jednou ročně minimálně do roku 2023. Jedinečná možnost zažít pocity jezdců Tour de France na vlastní kůži. Součástí akce je muzeum Tour de France, vložené soutěže o speciální trikoty a doprovodný program v Praze a Berouně. Zázemí prvního ročníku akce bude v roce 2021 v Praze na Strahově, účastníci se vydají směrem do krásné přírody v okolí Berouna.

Více o závodech

Enduro serie

T-Mobile Česká Enduro Serie

V roce 2013 jsme odstartovali 1. ročník závodů Enduro Serie. Tato mladá MTB disciplína kombinuje to nejlepší z MTB disciplín DH, XC a Maraton. Enduro razí návrat ke kořenům MTB a šikovně mixuje prvky každodenního ježdění s přáteli s neopakovatelnou atmosférou klasických MTB závodů. Za krátkou dobu existence si seriál vybudoval skvělou pověst doma i v zahraničí a počet účastníků se rok od roku neustále zvyšuje. Původní kategorie Race pro skalní bikery se rozšířila v roce 2016 o kategorii Hobby pro méně zdatné jezdce a o věkové rozlišení Junior a Masters. Rozšířili jsme také dětské kategorie na Grom a Rookie. Akce se konají v českých ski areálech a těší se čím dál tím větší oblibě.

Více o závodech

Stopa pro život

Stopa pro život

Seriál lyžařských závodů na běžkách nazvaný Stopa pro život je určen všem zájemcům bez rozdílu věku a kondice, od profesionálů po začátečníky. Ročník 2020/2021 byl již 11. ročníkem. Každoročně je termínovka sestavena z osvědčených laufů Šumavský Skimaraton, Krkonošská 70, Karlův běh, Jilemnická 50 a akcí ve Vysočina Areně. Součástí zimních akcí jsou rovněž závody pro děti, připraven je program a servis pro celou rodinu. V sobotu se jedou vždy závody volnou technikou, v neděli klasicky. Seriál vyniká nadstandardním technickým zajištěním všech akcí včetně vyhřívaného velkokapacitního stanu.

Více o závodech

Zažij skialpy

Zažij skialpy

Zažij skialpy je sportovní projekt pro širokou veřejnost bez rozdílu výkonnosti nebo věku. Není nic lepšího než být s partou kamarádů nebo rodinou v přírodě a mít u toho možnost si zasportovat. Co je však ještě důležitější je, aby se nikomu nic nestalo, protože zdraví je na prvním místě. Máme v plánu také lidi vzdělávat o chování v horách formou přednášek Horské služby. Cíl projektu je jasný - Zažít skialpy.

Více o závodech

Pražské schody

Pražské schody

V roce 1994 jsme zorganizovali první ročník mezinárodního exhibičního závodu Pražské schody. Dnes má již více jak 25 letou tradici a je svým způsobem zcela ojedinělý nejen u nás, ale i ve světě. Jeho trasa vede výlučně uličkami Malé Strany, Hradčan a po Starých zámeckých schodech, rovinaté úseky jsou zatraktivněny překážkami. Hlavní závod profesionálů doplňují časově méně náročné verze pro amatéry a ženy. Za dobu své existence se na startu Schodů představili nejlepší světoví cyklisté, mistři Evropy, světa i olympijští vítězové: Miguel Martinez, Julien Absalon, Jose Hermida, Zdeněk Štybar, Jaroslav Kulhavý, Jolanda Neff a další.

Více o závodech